top of page

לכל הרוחות הינו כתב עת לספרות מבית אוניברסיטת תל אביב.

כתב העת נוסד בשנת 2016 במסגרת סדנת עריכה לתואר שני בספרות, ומהווה בית לכותבים וכותבות מקהילת אוניברסיטת תל אביב בעבר ובהווה.

אודות

דבר המערכת

איזו שנה זאת הייתה! למעשה מעולם לא נפגשנו כמערכת. כל פגישות הלמידה והעבודה שלנו נערכו מרחוק, קובייה לקובייה אומרת אומר, ראשים מדברים מתוך רקעים שונים: הבית, הגינה, הרכב והמקומות שבהם היינו רוצים להיות. מערכת וירטואלית אשר לראשונה נדרשה לערוך כתב עת דיגיטלי, אתר מקוון, שבו יתפרסם הגיליון החדש ויקובצו גיליונות העבר.

האם פג תוקפם של כתבי העת שניתן להחזיק ביד, למשש, לדפדף, להניח, להריח? האם פג תוקפו של הצורך להיפגש באותו מרחב פיזי כדי לערוך, ללמוד או לעבוד?

שאלת ה״פג תוקף״ נבחרה כנושא הגיליון החמישי של כתב העת. המגפה ששטפה את העולם חשפה את שבריריות המובן מאליו, את פריכות השפיות, את הזמניות. המושג פג תוקף נע ויוצא מן ההקשר המיידי־מקומי של העת הזאת ומתחבר להקשרים רחבים ומגוונים בחיינו, שבהם חותמת הפג תוקף עשויה לנחות בכל רגע ולהפוך את הראוי למאכל, לפרסום ולדיבור – לבלתי ראוי; את הרלוונטי לפתטי; את המקובל למודר; את המותר לאסור ואת האסור למותר.

יצירות הגיליון שלפניכם פורשות את היריעה הרחבה והמגוונת – ולעיתים אף המפתיעה – של הנושא. הן עוסקות בתפוגת התוקף של הילדות, בזקנה, באימהּות, במוות, בעונות השנה, באהבה, בפרידה, בשתיקה ובמילה. בחרנו לפרסם יצירות פרוזה, שירה, תרגום ומסה של כותבות מנוסות כמו גם של כותבים בתחילת דרכם. אנחנו שמחות להיות במת הפרסום הראשונה עבור מספר יוצרות ויוצרים.

יציאתם של האתר ושל הגיליון לאור עומדת בסימן האביב בואכה קיץ. הקורונה במגמת ירידה, החיסון במגמת עלייה ונדמה שעוד רגע יוחזרו אלינו החיים במלואם.

האומנם?

קריאה מהנה,

מערכת לכל הרוחות

גיליון מספר 5, תשפ"א, היוצא בימים אלה, מופיע לראשונה גם במהדורה מקוונת.

עורכי כתב העת הם סטודנטיות וסטודנטים בחוג לספרות. במסגרת סדנת העריכה מתנסות המשתתפות בעריכת פרוזה, שירה וסוגות נוספות, ובתהליכי הפקת כתב עת.

תהליך הוצאתו לאור של כתב העת מתחיל עם בחירת נושא הגיליון ופרסום קול קורא. בהמשך מתקיימים מפגשים מקצועיים עם עורכות ועורכים מעולם הספרות. היצירות אשר מתקבלות עוברות תהליך סינון ולאחריו עריכה ספרותית מול הכותבות והכותבים, עריכה לשונית ועיצוב גרפי. היציאה לאור מלווה מדי שנה באירוע השקה חגיגי.


חברי המערכת שנת תשפ"א:

טליה אלג'ם, דולב מור, אור פיינר, שני קפלן, נעה שבתאי, עידית שומן אדטו, צבי ציקי שני.

 

רכזת מערכת: עדי נחום ונעה שבתאי

ליווי וייעוץ: ד"ר דנה אולמרט, פרופ' אורי ש. כהן ועדי נחום

עיצוב גרפי ובניית אתר: בר דביר רחמים

עריכת לשון: הילה מרחב

ניקוד: רועי שניידר

 

תודה‭ ‬ליוצרות‭ ‬שנתנו‭ ‬מיצירותיהן‭ ‬לעיטור‭ ‬גיליון‭ ‬זה בקובץ הפדף המצורף:

ֿ

מייל המערכת ליצירת קשר ולשליחת יצירות במהלך שנת הלימודים - ktav.et.tau@gmail.com

bottom of page